Čokoládové dárkyČokoládové dárky patří mezi nejoblíbenější sladké dárečky již řadu desítek let. Poprvé se objevila čokoláda ve Střední Americe asi před 3000 lety. Ovšem nebyla to ta sladká dobrota, jakou jí známe dnes, ale byl to alkoholický nápoj podobný pivu. Postupně se čokoláda rychle vyvinula, lidé si ji různě vylepšovali a dnes je to nejrozšířenější sladkost na světě. Existuje mnoho typů čokolády. Hořká čokoláda, mléčná čokoláda, bílá či ledová čokoláda, ale také čokoláda neslazená používaná především na vaření. Čokoláda je nejvíce známá ve formě klasických tabulek, čokoládových pralinek či figurek.

Čokoláda je pro mnoho lidí opravdu vášní a již řadu desítek let patří čokoláda a čokoládové pochoutky mezi nejoblíbenější ze všech. Dokonce může u někoho vyvolat silnou závislost a to je pravý důkaz toho, že si čokoládové dárky oblíbí každý, koho jimi obdarujete.

Během několika dekád se od klasické mléčné čokolády dostáváme k neméně oblíbeným příchutím jako jsou oříšky či nugát. Ty zná asi každý z nás. My jsme pro Vás ovšem připravili široký výběr náplní, které se na trhu neobjevují příliš často. Neváhejte a zkuste čokoládu s melounem či brusinkami, s pepřem nebo zázvorem a také se zeleným čajem. Tyto druhy čokolády překvapí i ty nejnáročnější gurmány a milovníky čokolády.

Čokoládu si vyžaduje každé malé dítě, není tedy divu, že její lahodnou chuť si oblíbí i v nejnižším věku. Nastane-li období Vánoc, Velikonoc a  nebo oslava Mikuláše, kdy jsou děti zvyklé dostávat čokoládové balíčky, obraťte se na nás, připravili jsme pro Vás několik variant a čokoládových pochoutek, které Vaše ratolesti potěší a Vás může těšit jejich spokojenost. Věříme, že nákup na našem Eshopu Netradicni-darecky.cz pro Vás bude nejen pohodlný, ale také že budete příjemně překvapeni z našich čokoládových dárků.

Mezi oblíbené čokoládové dárky pro muže patři čokolády s různými příchutěmi. Dnes si můžeme vybírat z moha druhů. Klasická oříšková, nugátová, karamelová nebo méně tradiční s brusinkami a melounem, pikantnější s pepřem a zázvorem nebo chilli, či také se zeleným čajem . Těch druhů je opravdu nepřeberné množství a je jen na vás, čemu holdujete a na co právě máte chuť. Protože všechny námi nabízené čokolády jsou zajímavé i svým balením, jsou pěkným dárkem či milou pozorností.

V oblibě, hlavně u dětí, jsou čokoládové figurky. Především Mikuláš, Vánoce a Velikonoce jsou chvíle, kdy děti dostávají čokoládové postavičky, velikonoční vajíčka, vánoční figurky. My vám nabízíme ještě mnoho dalších nápaditých čokoládových dárečku. Například kominík pro štěstí, různé kornouty s plyšákem a čokoládovými pralinkami nebo porcelánovou myšku s klipem pro vzkaz. Nezapomněli jsme ani na dospělé milovníky netradičních forem čokolád a máme pro ně například plněné čokoládové talířky, kalíšky či čokoládové tyčinky.

Vybrat vtipné dárky pro muže není někdy snadný úkol. Ať už hledáte dárky k výročí svatby či k výročí seznámení, máme pro vás několik tipů na dárečky pro vašeho partnera či partnerku. Poradíme vám jak vybrat originální svatební dary.Informace o čokoládě

Výroba čokolády je založena na surovinách, které tvoří kakao, a to kakaový prášek, kakaová hmota a kakaová pokrutina. Dále je to tuk, cukr nebo sladidla a další přísady. Tyto přísady se pečlivě promíchají v míchacím stroji.

Vybírejte dárky k narozeninám na Levné-dárečky.cz a staňte se očekávaným hostem všech narozeninových oslav. Hledáte vhodné dárky pro muže k narozeninám? Nechte se inspirovat naší nabídkou dárků! S těmito netradičními dárky se nudit rozhodně nebudete. U nás si vyberete.

Proces a popis fází výroby

  • Válcovací stolice je zařízení, jež slouží ke zjemnění chuti čokolády. Čokoládová hmota se na ni lije a roztírá.
  • Konšování – tento pojem znamená chuť čokolády. Když se čokoláda konšuje, přidáváme do ní dochucovací prostředky a emulgátory. Tato hmota se míchá, šlehá a provzdušňuje. Provzdušnění čokoládové hmotě dodává lepší chuť. Hodně záleží na druhu čokolády, podle něj určíme, jak dlouho čokoládu budeme tzv. konšovat. Zpravidla to bývá 48 až 96 hodin při teplotě 50 až 80 °C. Po tomto procesu čokoládová hmota putuje do zásobníku, kde se homogenizuje při následné teplotě 50 až 60 °C.
  • Dále následuje tzv. temperace a chlazení. Chlazení probíhá při teplotě 30 °C a poté následuje plnění do forem. Temperace slouží k odolnosti, aby se tuk neodděloval, tzn. nezpůsoboval výkvět na povrchu, a také k jemné struktuře a lesklosti.
  • Poslední proces je chlazení, které probíhá v chladicích skříních, kde čokoláda tuhne. Po ztuhnutí se čokoláda z forem vyklepne a balí.

Typy čokolády

Čokoláda je velice populární pochoutka a je dostupná v mnoha typech. Různé formy a chutě čokolády se vyrábějí obměňováním množství přísad.

  • Neslazená čokoláda: čistý čokoládový nápoj, též známý jako hořká nebo čokoláda na vaření. Je to nesmíšená čokoláda: mletá pražená čokoládová zrna bez přísad dávají silnou, hlubokou čokoládovou chuť do všech sladkostí, do kterých jsou přidána. I s přidaným cukrem jsou používané jako základ vrstvových dortů, koláčků, cukroví, keksů atd.
  • Tmavá čokoláda: čokoláda bez mléka jako přísady, někdy zvaná jako prostá čokoláda. V USA se oficiálně nazývá „sladká čokoláda“ a vyžaduje 15% koncentraci čokoládového moku. Evropské normy specifikují minimálně 35% kakaové sušiny.
  • Couverture: terminus technicus používaný pro čokolády obsahující mnoho kakaového másla nejvyšší kvality. Populární druh čokolády Couverture používaný profesionálními cukráři a často prodáván v gurmánských a speciálních potravinových obchodech obsahuje ingredienty: Valrhona, Lindt, Coco Barry a Esprit des Alpes. Tyto čokolády obsahují velké procento čokoládového moku (někdy víc než 70 %) právě jako kakaové máslo, aspoň 32 – 39 %, jsou velmi tekuté po rozpuštění a mají výbornou chuť
  • Mléčná čokoláda: čokoláda s přídavkem kondenzovaného nebo sušeného mléka. Předpisy EU vyžadují v mléčné čokoládě zastoupení nejméně 35% pevných složek kakaa.
  • Bílá čokoláda: cukrářský výrobek založený na kakaovém másle bez pevných kakaových složek.
  • Ledová čokoláda: druh čokolády, který je nutné před konzumací zchladit alespoň na teplotu cca 5 °C.

Slovo čokoláda má původ v aztéckém výrazu xocolātl, jenž má stejný význam.

Čokoláda je obvykle součástí nejrůznějších druhů sladkostí a patří bezesporu k nejpopulárnějším na světě. Čokoláda se vyrábí z kvašených, pražených a mletých zrnek tropického kakaového stromu Theobroma cacao. Zrna pocházejí z kakaových tobolek – bobů. Výsledný produkt je známý jako „čokoláda“ (intenzivně ochucená hořká potravina – to je definice čokolády v mnoha slovnících). Tento produkt je definován v mnoha zemích jako kakao. V americkém čokoládovém průmyslu je kakao definováno jako sušina kakaových zrn, kakaové máslo je definováno jako tuková složka, a čokoláda je kombinací sušiny a tuku. Tato směs je obvykle oslazena cukrem a jinými přísadami a zpracována do čokoládových tabulek (jejichž jádro se též označuje jako čokoláda), nebo do nápoje (zvaného kakao nebo horká čokoláda).

Existují tři typy kakaových zrn užívaných v čokoládách. Nejvíce ceněná, vzácná a drahá jsou zrna Criollo z mayské oblasti (Mexiko a Střední Amerika). Tato zrna jsou méně hořká a aromatičtější než ostatní. Dělá se z nich jen asi 10 % čokolády. Kakaová zrna v 80 % čokolády jsou typu Forastero. Stromy Forastero jsou značně robustnější než stromy Criollo a kakaová zrna z nich jsou levnější. Trinitario, hybrid zrn Criollo a Forastero, se používá asi v 10 % čokolády. Do prodeje přichází čokoláda ponejvíce ve formě tabulek nebo jiných geometrických tvarů, často bývá též tvarována do malých figurek (obvykle zvířat nebo lidí). Mnohdy se tyto tvary přímo vztahují k určitým svátkům, jako např. velikonoční zajíci nebo vejce, případně vánoční či mikulášské figurky anebo tvary vhodné pro den svatého Valentina. Čokoláda bývá někdy tvarována i jako růže. Navíc čokoláda často tvoří hlavní složku nebo přísadu v různých potravinách.


Reklama:


Svítící tyčinky, chemické světlo, lightstick je skvělý doplněk na různé oslavy, párty, akce, diskotéky.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!